"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

E. Alb. Av. Dr. İlhan Yılmaz CÖMERT


E. Alb. Av. Dr. İlhan Yılmaz CÖMERT Kimdir

1965 yılında doğmuş, İlk orta ve lise eğitimini Elazığrsquo;da tamamlamıştır.nbsp; 1986 yılında Kara Harp Okulu Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümündenden ldquo;Topccedil;u Subayırdquo; olarak mezun olmuştur. 1987-1996 yılları arasında Tuuml;rk Silahlı Kuvvetlerinin değişik topccedil;u birliklerinde takım komutanlığı, batarya subaylığı ve batarya komutanlığı gouml;revlerinde bulunmuştur. 1996 yılından itibaren 17 yıl Genelkurmay Ouml;zel Kuvvetler Komutanlığırsquo;na bağlı birimlerde gouml;rev yapmıştır. Tuuml;rk Silahlı Kuvvetlerine yurt iccedil;i ve yurt dışı gouml;revlerde 27 yıl başarı ile hizmet ettikten sonra, 2013 yılında kendi isteği ile ldquo;Kıdemli Albayrdquo; ruuml;tbesi ile emekli olmuştur.

Dokuz Eyluuml;l Uuml;niversitesi Atatuuml;rk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstituuml;suuml;rsquo;nde 2004 yılında yuuml;ksek lisans, 2010 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında İstanbul Uuml;niversitesi Hukuk Fakuuml;ltesirsquo;nden mezun olmuştur.nbsp; Serbest avukatlık yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Uluslararası İlişkiler, Tarih, Hukuk, Dış Tuuml;rkler (ouml;zellikle Irak, İran ve Suriye Tuuml;rkleri), Ortadoğu, Kıbrıs, Tuuml;rk Dış Politikası, Strateji, Guuml;venlik, İstihbarat ve Terouml;r Ouml;rguuml;tleri konusunda ccedil;alışmalar yapmaktadır. 21. Yuuml;zyıl Tuuml;rkiye Enstituuml;suuml;, Tuuml;rkiye Uluslararası ve Stratejik Analizler Merkezi(TUuml;RKSAM), RUBASAM ve ANKA Enstituuml;suuml;rsquo;nde Bilimsel Danışman ve yazar olarak akademik ccedil;alışmalar yapmıştır.

nbsp;

Eğitim Durumu:

Lisans: Kara Harp Okulu (1986),

Lisans: İstanbul Uuml;niversitesi Hukuk Fakuuml;ltesi (2016)

Yuuml;ksek Lisans: ldquo;Irakrsquo;ta Tuuml;rkmen Politikasırdquo; (Dokuz Eyluuml;l Uuml;niversitesi Atatuuml;rk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstituuml;suuml;-2004)

Doktora: ldquo;Kouml;rfez Savaşlarından Guuml;nuuml;muuml;ze Tuuml;rkmen Sorunurdquo; (Dokuz Eyluuml;l Uuml;niversitesi Atatuuml;rk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstituuml;suuml;-2010)


E. Alb. Av. Dr. İlhan Yılmaz CÖMERT Yazıları


post

ERMENİ PROPAGANDASI VE TARİHİ GERÇEKLER

Bilindiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri(ABD) Başkanı Joe Biden’ın, 24 Nisan 2015’in 106’ncı yılında, o dönemde Türkleri katleden Ermenilere uygulanan tehciri ...

Detaylı İncele
post

SİNCAR ANLAŞMASI VE SONUÇLARI

Sincar Dağları, Irak’ın kuzeybatısında Dicle ile Fırat arasındaki kuru yayla olan El Cezire bölgesinde bulunan sıradağlardır.

Detaylı İncele
post

FRANSA’DA CUMHURBAŞKANI EMMANUEL MACRON’UN SİYASETİNDEKİ TUTARSIZLIKLAR VE MUHTEMEL SONUÇLARI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2017’de seçimleri büyük beklenti ve halk desteğiyle kazanmıştır.

Detaylı İncele
post

DAĞLIK KARABAĞ SAVAŞINDA SON DURUM: GERÇEKLER, TEHDİTLER, ANALİZLER

Bilindiği gibi, 12 Temmuz 2020 tarihinde Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırı nedeniyle iki ülke arasında artan gerilim, Ermenilerin,...

Detaylı İncele
post

SON GELİŞMELER IŞIĞINDA TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİ

Yunanistan devlet sınırları içerisinde yaşayan ve vatandaşlık bağıyla bağlı olan kişileri tanımlamak için kullanılan “Yunan” kelimesi, daha çok politik kimlik a...

Detaylı İncele
Banner