"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Prof. Dr. İsmail H. Demircioğlu

Jandarma ve Sahil Güv. Ak.


Prof. Dr. İsmail H. Demircioğlu Kimdir

Doktora derecesini İngiltere’de bulunan Birmingham Üniversitesi’nde tarih eğitimi alanında alan Demircioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Halen Ankara’da bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte dekanı olarak görev yapmaktadır. 

İsmail H. Demircioğlu, tarih eğitimi, eğitim politikaları, vatandaşlık ve kolluk tarihi alanlarında araştırmalar yapmaktadır. Tarih Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (2012), Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması (2015), Türkiye’de Tarih Eğitimi Araştırmaları El Kitabı (2017), Karadeniz’de İsyan, Mübadele ve Propaganda (2019), Miras ve Değişim: Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Jandarma (2019), Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı (2019) adlı eserlerin editörleri arasında yer alan Demircioğlu, Tarih Öğretiminde Öğrenci Merkezli Yaklaşımlar (2014) adlı eserinde yazarıdır. 

Leituras da Historia (2012), History Teacher Education: Global Interrelations (2015), 

Populare Geschichtsmagazine in Internationaler Perspective (2016) ve Remembering and Recounting the Cold War (2107) isimli yurt dışı kitaplarda bölüm yazarlığı bulunan Demircioğlu Avrasya Sosyal Bilimler Eğitimcileri Birliği Derneği Başkanlığı ve Kick Boks Federasyonu eğitim kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.


Prof. Dr. İsmail H. Demircioğlu Yazıları


post

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi’ne kabul edilirler. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde eğitim ve öğretim yatılı olup, öğrencilerin yeme içme, giyinme, kon...

Detaylı İncele
Banner