"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Prof. Dr. Levent ERASLAN

Anadolu Üniversitesi


Prof. Dr. Levent ERASLAN Kimdir

1975 Karabük doğumlu olan Eraslan, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da, lisans ve lisansüstü eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Eğitim Sosyolojisi alanında doktora sahibi olan Eraslan, son dönemde sosyal medya ve sosyolojisi ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Kırıkkale Üniversitesi, Ankara Üniversitesinde ve Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulunda öğretim elemanı ve öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2009 yılından itibaren Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve öğretim üyesidir. 2012 yılında Eğitim Sosyolojisi alanında doçentlik unvanını alan Eraslan, 2019 yılında profesörlük kadrosunu hak etmiştir.

Eraslan’ın toplumsal yaşamın farklı ve özel alanlarına dönük teorik ve uygulamalı araştırmaları bulunmaktadır. Birçok alanda uluslararası akademik çalışmaları olan Eraslan, çeşitli STK’lerde görev almıştır ve Afet Çocukları Eğitim ve Dayanışma Derneği (AÇED) Başkan vekilidir. Çocuk Vakfı danışma üyesi olan Eraslan, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlar ile Mücadele Daire Başkanlığı-TÜBİM (Türkiye Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) Bilim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

AÖF Sosyoloji Bölüm Koordinatörü olan Eraslan, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM)’nin müdürü olup, sosyal medya ve dijital güvenlik alanında akademik çalışmalarda bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Rektör yardımcılığı görevini de yürütmekte olan Eraslan, sosyal medya konusunda birçok televizyon kanalının uzman konuğudur. Eraslan’ın 19 adet telif kitabı, yüze yakın akademik çalışması ve üç bilimsel başarı ödülü bulunmaktadır.


Prof. Dr. Levent ERASLAN Yazıları


post

HİBRİT BİR SAVAŞ ÖRNEĞİ OLARAK RUSYA VE UKRAYNA SAVAŞI

Prof. Dr. Levent ERASLAN 15.04.2022 04:48

İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde çok yakın bir süre önce Rusya ve Ukrayna arasında uzun yıllardır devam eden kriz büyük bir patlak vermiştir.

Detaylı İncele
post

ASİMETRİK BİR SAVAŞ ARACI OLARAK SOSYAL MEDYA

Prof. Dr. Levent ERASLAN 12.08.2020 08:40

Sosyal medya; insanların fikirlerini, görüşlerini, deneyimlerini, perspektiflerini çeşitli mesaj ya da görüntüler ile paylaşmak ve birbirleriyle iletişim hâlinde bulunm...

Detaylı İncele
post

ÇİN SAHTE HESAPLAR ÜZERİNDEN ALGI YÖNETİMİ YAPIYOR

Prof. Dr. Levent ERASLAN 28.06.2020 06:41

Çin, yüzlerce sahte veya çalıntı sosyal medya hesabıyla Facebook, Twitter ve Youtube üzerinden hükümet yanlısı bir gündem yaratıyor. Çin hükümeti, sosyal medyada ko...

Detaylı İncele
post

21’NCI YÜZYILIN MUHAREBE SAHASI: SOSYAL MEDYA

Prof. Dr. Levent ERASLAN 31.03.2020 03:50

Günümüzde askeri harekatın icra edildiği ortamlar, eskiye nazaran oldukça büyük bir değişim ve dönüşüm içerisindedir. Çok değil, bundan 30 yıl öncesinde düzenle...

Detaylı İncele
post

Asimetrik Bir Savaş Aracı Olarak Sosyal Medya: BARIŞ PINARI HAREKATI VE BAHAR KALKANI ÖRNEĞİ

Prof. Dr. Levent ERASLAN 23.03.2020 03:40

Web 2 teknolojilerinin gelişimi Wile bilgisayar, internet ve sosyal ağlar kişilerin gündelik yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Detaylı İncele