"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK


Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK Kimdir

1988 yılında Ankara’da doğan Ömer Faruk TUNÇBİLEK 2010 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Lisansüstü çalışmalarını Ankara Üniversitesi’nde Yenilenebilir Enerji alanında tamamlayarak 2021 yılında doktor unvanını almaya hak kazanmıştır.

İş hayatına 2010 yılında Bosna-Hersek’te bir enerji firmasında proje mühendisi olarak başlamıştır. Bir süre Çin Halk Cumhuriyeti’nde bu firmanın üretim hattında gözlemci/denetçi olarak  bulunmuştur. Askerlik vazifesinin ardından 2012 yılında AB Kırsal Kalkınma Ajansı’nda (IPARD) çalışmaya başlamış ve 2015 yılı itibariyle Yenilenebilir Enerji Projelerinden Sorumlu Uzman olmuştur. Avrupa Birliği hibelerinin Türkiye’de yenilenebilir enerji projeleri için kullanımında ve EPDK Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Mevzuatlarının hazırlanmasında etkin rol almıştır.

2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın ilan ettiği sınavı kazanmış olup halen bu kurumda muhtelif projelerde proje yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

 


Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK Yazıları


post

ENTEGRE LOJİSTİK DESTEK VE ÖMÜR DEVRİ YÖNETİMİNİN TÜRK SAVUNMA SANAYİİ İÇİN ÖNEMİ

Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK 21.12.2021 12:20

Lojistik; ürün, hizmet ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenilen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanmaktadır.

Detaylı İncele
post

Türkiye’nin Paris Anlaşması Serüveni ve Küresel Savunma

Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK 30.11.2021 11:29

Paris Anlaşması, 12 Aralık 2015’te Paris İklim Zirvesi’nin sonunda 195 ülkenin katılımıyla kabul edilmiş ve 22 Nisan 2016’da aralarında Türkiye’nin de bulunduğu...

Detaylı İncele
post

ENERJİ VE SAVUNMA DENKLEMİNDE TÜRKİYE

Dr. Ömer Faruk TUNÇBİLEK 30.10.2021 10:32

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatleriyle ilgili haberler son dönemde gündemden düşmüşken, Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi twitter hesabından duyurul...

Detaylı İncele