"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Global Savunma

Haber Merkezi


Global Savunma Kimdir

Türkiye, yıllar içinde çok ciddi projelere imza atarak Savunma Sanayi’nde büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Bu atılımlar sonucunda, savunma sanayimizin dışa bağımlılık oranı yüzde 80’lerden yüzde 35’lere düşürülmüş ve ülkemiz için bir gurur vesilesi haline gelmiştir. 

Ancak, savunma sanayimize ilişkin tüm bu başarılar ve güncel gelişmeler medyada hak ettiği yeri sektörün ilgisizliği sonucu maalesef bulamamaktadır.

Global Savunma Dergisi bu açığı gidermek, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörü  desteklemek adına Eylül 2019 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Global Savunma Dergisi, savunma sanayiindeki karar vericilere dönük; yetkili, bağımsız, profesyonel bir haber kaynağı olmak amacını taşımaktadır.

Dergimiz, savunma camiasına ilişkin programlar, politikalar ve teknoloji hakkındaki en son haber ve analizleri okuyucularına sunacaktır.

Global Savunma dergisi ayrıca, okurlarının pazar trendleri, bilimsel gelişmeler, ürün geliştirme ve askeri programlar hakkında bilgi edinmelerine de yardımcı olacaktır.

Tecrübeli editör ve yazarlardan oluşan bir ekip tarafından çıkarılan dergimiz; savunma alanındaki antlaşmalara, pazardaki gelişmelere ve en son savunma sistemlerini derinlemesine ele alarak, küresel savunma sanayinin nabzını tutma amacını taşımaktadır.

Dergimiz; devlet yöneticileri, sektör karar vericileri ile tüm savunma şirketlerine gönderilmektedir.

Dijital tüm mecralarda yer alan Global Savunma dergisi ayrıca tüm önemli satış noktalarında okuyucusuyla buluşmaktadır.

 


Global Savunma Yazıları


post

TEST HABER1

Global Savunma 16.10.2021 10:58

TEST HABER1

Detaylı İncele
post

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ASPİLSAN Enerji’yi Ziyaret Etti

Global Savunma 11.10.2021 10:58

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve beraberindeki heyet ASPİLSAN Enerji’yi ziyare...

Detaylı İncele
post

Roketsan son teknoloji ürünleriyle Konya Bilim Festivali’nde!

Global Savunma 07.10.2021 10:49

Roketsan, 7-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Konya Bilim Festivali’nde, Türkiye’nin gururu olan son teknolojiye sahip ürünlerini sergiliyor. Konya Büyük...

Detaylı İncele
post

MCM DIŞA BAĞIMLILIĞI ORTADAN KALDIRDI

Global Savunma 17.09.2021 09:37

Türkiye’nin 2023 Stratejik Vizyon Projesi kapsamında hedefler ve bu hedeflere ulaşmada kullanılması gereken stratejiler ile politikalar belirlenmiş; makro öngörüle...

Detaylı İncele
post

Roketsan, TEKNOFEST’te Hayallerinin Peşinden Koşan Gençlerin Yanında

Global Savunma 12.09.2021 09:00

Gençlerin yerli ve millî üretime katkı sağlayan bireyler olarak yetişmesini teşvik etmeyi amaçlayan Roketsan’ın desteğiyle gerçekleşen Roket Yarışması tüm heyecan...

Detaylı İncele
Banner