"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Global Savunma

Haber Merkezi


Global Savunma Kimdir

Türkiye, yıllar içinde çok ciddi projelere imza atarak Savunma Sanayi’nde büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Bu atılımlar sonucunda, savunma sanayimizin dışa bağımlılık oranı yüzde 80’lerden yüzde 35’lere düşürülmüş ve ülkemiz için bir gurur vesilesi haline gelmiştir. 

Ancak, savunma sanayimize ilişkin tüm bu başarılar ve güncel gelişmeler medyada hak ettiği yeri sektörün ilgisizliği sonucu maalesef bulamamaktadır.

Global Savunma Dergisi bu açığı gidermek, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörü  desteklemek adına Eylül 2019 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Global Savunma Dergisi, savunma sanayiindeki karar vericilere dönük; yetkili, bağımsız, profesyonel bir haber kaynağı olmak amacını taşımaktadır.

Dergimiz, savunma camiasına ilişkin programlar, politikalar ve teknoloji hakkındaki en son haber ve analizleri okuyucularına sunacaktır.

Global Savunma dergisi ayrıca, okurlarının pazar trendleri, bilimsel gelişmeler, ürün geliştirme ve askeri programlar hakkında bilgi edinmelerine de yardımcı olacaktır.

Tecrübeli editör ve yazarlardan oluşan bir ekip tarafından çıkarılan dergimiz; savunma alanındaki antlaşmalara, pazardaki gelişmelere ve en son savunma sistemlerini derinlemesine ele alarak, küresel savunma sanayinin nabzını tutma amacını taşımaktadır.

Dergimiz; devlet yöneticileri, sektör karar vericileri ile tüm savunma şirketlerine gönderilmektedir.

Dijital tüm mecralarda yer alan Global Savunma dergisi ayrıca tüm önemli satış noktalarında okuyucusuyla buluşmaktadır.

 


Global Savunma Yazıları


post

Roketsan Genel Müdür Yardımcısı Akın Toros: Burada yerlilik ve millilik çok kritik

Global Savunma 21.01.2021 01:44

Roketsan Genel Müdür Yardımcısı Akın Toros, ekim ayında 4. kez sonda roketini uzayın sınırlarının dışına fırlattıklarını ifade ederek, 'Geri getirmeyi de başar...

Detaylı İncele
post

Dünyanın ilk sanal savunma fuarına yoğun ilgi

Global Savunma 18.01.2021 01:26

SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO'ya katılan firma sayısı 304'e yükseldi, fuarın ziyaretçi sayısı 65 bin 757'ye ulaştı.

Detaylı İncele
post

BM'nin 'muhalifleri Çin'e ispiyonladığı' skandal yazışmalar gün yüzüne çıktı

Global Savunma 18.01.2021 01:18

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin çalışanı ve insan hakları avukatı Emma Reilly, OHCHR'de aktif görevdeyken tanık olduğu e-posta yazışmalar...

Detaylı İncele
post

Silahlı drone Songar, askeri kara aracına entegre edildi

Global Savunma 17.01.2021 01:19

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren "ilk milli silahlı drone" Songar, ilk kez bir zırhlı kara aracına entegre edildi.

Detaylı İncele
post

Görünmeyen tehditler İHA ile tespit edilecek

Global Savunma 17.01.2021 01:09

HAVELSAN, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik olarak geliştirdiği milli teknolojileri insans...

Detaylı İncele
Banner