"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Global Savunma

Haber Merkezi


Global Savunma Kimdir

Türkiye, yıllar içinde çok ciddi projelere imza atarak Savunma Sanayi’nde büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Bu atılımlar sonucunda, savunma sanayimizin dışa bağımlılık oranı yüzde 80’lerden yüzde 35’lere düşürülmüş ve ülkemiz için bir gurur vesilesi haline gelmiştir. 

Ancak, savunma sanayimize ilişkin tüm bu başarılar ve güncel gelişmeler medyada hak ettiği yeri sektörün ilgisizliği sonucu maalesef bulamamaktadır.

Global Savunma Dergisi bu açığı gidermek, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörü  desteklemek adına Eylül 2019 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Global Savunma Dergisi, savunma sanayiindeki karar vericilere dönük; yetkili, bağımsız, profesyonel bir haber kaynağı olmak amacını taşımaktadır.

Dergimiz, savunma camiasına ilişkin programlar, politikalar ve teknoloji hakkındaki en son haber ve analizleri okuyucularına sunacaktır.

Global Savunma dergisi ayrıca, okurlarının pazar trendleri, bilimsel gelişmeler, ürün geliştirme ve askeri programlar hakkında bilgi edinmelerine de yardımcı olacaktır.

Tecrübeli editör ve yazarlardan oluşan bir ekip tarafından çıkarılan dergimiz; savunma alanındaki antlaşmalara, pazardaki gelişmelere ve en son savunma sistemlerini derinlemesine ele alarak, küresel savunma sanayinin nabzını tutma amacını taşımaktadır.

Dergimiz; devlet yöneticileri, sektör karar vericileri ile tüm savunma şirketlerine gönderilmektedir.

Dijital tüm mecralarda yer alan Global Savunma dergisi ayrıca tüm önemli satış noktalarında okuyucusuyla buluşmaktadır.

 


Global Savunma Yazıları


post

SELÇUK BAYRAKTAR MiG-29 İLE MiG-29 AKINCI İLE UÇTU!

Global Savunma 25.05.2022 05:12

TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Ru...

Detaylı İncele
post

ÜÇ ÜLKEYİ UÇARAK GEÇEN BAYRAKTAR AKINCI AZERBAYCAN’DA!

Global Savunma 21.05.2022 05:38

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen AKINCI projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsa...

Detaylı İncele
post

NATO Siber Güvenlik Tatbikatı’nda Önemli Başarı

Global Savunma 28.04.2022 04:54

NATO tarafından düzenlenen ve NATO Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi (CCDOE) üye ülkeleri ile NATO Barış için Ortaklık Programı üye ülkelerinden yaklaşık 2 bin kişi...

Detaylı İncele
post

Roketsan seyir füzesi Çakır'ı geliştirdi

Global Savunma 31.03.2022 03:18

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ankara’da ROKETSAN'ın Lalahan tesislerinde "Çakır"ın tanıtım toplantısında konuştu.

Detaylı İncele
post

Kritik Tesisler ASELSAN’a Güveniyor

Global Savunma 23.03.2022 03:31

ASELSAN X-Ray Cihazları, ilk olarak 2021’in son günlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te gerçekleştirdiği toplu açılış töreni il...

Detaylı İncele