"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Global Savunma

Haber Merkezi


Global Savunma Kimdir

Türkiye, yıllar içinde çok ciddi projelere imza atarak Savunma Sanayi’nde büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.

Bu atılımlar sonucunda, savunma sanayimizin dışa bağımlılık oranı yüzde 80’lerden yüzde 35’lere düşürülmüş ve ülkemiz için bir gurur vesilesi haline gelmiştir. 

Ancak, savunma sanayimize ilişkin tüm bu başarılar ve güncel gelişmeler medyada hak ettiği yeri sektörün ilgisizliği sonucu maalesef bulamamaktadır.

Global Savunma Dergisi bu açığı gidermek, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörü  desteklemek adına Eylül 2019 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Global Savunma Dergisi, savunma sanayiindeki karar vericilere dönük; yetkili, bağımsız, profesyonel bir haber kaynağı olmak amacını taşımaktadır.

Dergimiz, savunma camiasına ilişkin programlar, politikalar ve teknoloji hakkındaki en son haber ve analizleri okuyucularına sunacaktır.

Global Savunma dergisi ayrıca, okurlarının pazar trendleri, bilimsel gelişmeler, ürün geliştirme ve askeri programlar hakkında bilgi edinmelerine de yardımcı olacaktır.

Tecrübeli editör ve yazarlardan oluşan bir ekip tarafından çıkarılan dergimiz; savunma alanındaki antlaşmalara, pazardaki gelişmelere ve en son savunma sistemlerini derinlemesine ele alarak, küresel savunma sanayinin nabzını tutma amacını taşımaktadır.

Dergimiz; devlet yöneticileri, sektör karar vericileri ile tüm savunma şirketlerine gönderilmektedir.

Dijital tüm mecralarda yer alan Global Savunma dergisi ayrıca tüm önemli satış noktalarında okuyucusuyla buluşmaktadır.

 


Global Savunma Yazıları


post

HAVELSAN'ın geliştirdiği Keskin Nişancı Simülatörü ilk olarak Isparta Dağ Komando Okulunda kullanılacak

Global Savunma 19.04.2021 04:41

Simülatör, keskin nişancı eğitimine yeni başlayan personelin, gerçek mühimmat kullanmadan, nişan alma, mesafe tayini, dürbün ayarlama ve atış tekniklerini eğitim orta...

Detaylı İncele
post

Jandarmaya Gövde Destekli Kalkan Taşıma Sistemi teslim edildi

Global Savunma 19.04.2021 04:22

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) projesiyle Adger Mühendislik tarafından geliştirilen BALA KTS-14 Gövde Destekli Kalkan Taşıma Sistemi'nin ilk proto...

Detaylı İncele
post

Türkiye'nin ilk görüş içi havadan havaya füzesi Bozdoğan'ın 2022'de TSK envanterine girmesi hedefleniyor

Global Savunma 14.04.2021 04:12

Ses hızının çok üstünde uçan ve yüksek manevra yeteneğine sahip Bozdoğan, hava üstünlüğünün tesis edilmesinde kritik önemde görülüyor.

Detaylı İncele
post

National Interest, ABD füzeleriyle ilgili ‘korkunç gerçeği’ açıkladı

Global Savunma 12.04.2021 04:12

National Interest (NI), ABD’nin yakında ordunun elinde yarım asırlık kıtalararası balistik füzelerin olduğu bir durumla karşı karşıya kalacağını yazdı.

Detaylı İncele
post

TUSAŞ milli hava aracı projeleri için yeni teknolojilere odaklandı

Global Savunma 12.04.2021 04:02

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uyduların üretim süreçlerinin iyileştirilmesi ve performanslarının artırılması için bi...

Detaylı İncele
Banner