Kategoriler: Savunma,
Alt Kategoriler:

HAYDİ GENÇLER!

VİZYONER GENÇ KÖK PROGRAMI BAŞLIYOR!

 

Kök’ten Gelen Yetenek, Köklü Bir Tecrübeyle Buluşuyor!

Savunma Sanayiinin Kökleri Üniversitelerimizde Filizleniyor!

Ülkemiz Gençleri, Kök ile Hayata Atılıyor!

Gençler Kök ile Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor!

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın, 2019 yılında hayata geçirdiği Vizyoner Genç  platformu yepyeni bir program ile karşınızda: KÖK

 

KÖK programı ile amaç; üniversite öğrencilerini, okulun ilk yıllarından itibaren gelecekte çalışacağı iş ortamına hazırlamak; bir yandan Savunma Sanayiine yetişmiş insan kaynağı sağlarken, bir diğer yandan da öğrencilerin mezun olduktan sonra yaşayacağı kararsızlık ya da yanlış iş seçiminden kaynaklı zaman kaybını ortadan kaldırmaktır.

 

Artık Kayıp Nesiller Olmayacak! Farkında Nesiller Olacak!

Savunma Sanayii sektöründe 360 derece gelişimi benimseyen bu model ile üniversite öğrencilerine daha ikinci sınıfta başladıkları dönemde ulaşılacak; öğrencilerin yetenekleri ve potansiyelleri ortaya çıkarılacak.

 

Programa kabul edilen öğrencilere; burs desteği başta olmak üzere Savunma Sanayii firmalarında staj yapma imkanı, aday mühendislik programları için öncelikli olarak değerlendirilme şansı, usta-çırak görüşmeleri ile iş hayatına hazırlanma, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Saha gezileri ve vizyon konuşmaları gibi farklı etkinliklerle de farklı deneyimler yaşamaları sağlanacak.

 

 

Köklü Tarihimizin Yapı Taşları Usta-Çıraklar, Kök’te Yeniden Hayata Dönüyor!

 

Programa kabul edilen her bir öğrenci çırak olarak değerlendirilip, katılımcı firmaların çalışanlarından bilgi ve birikimiyle öğrencilere destek olmaya gönüllü bir usta ile eşleştirilecek. Böylece sektör profesyoneli çalışanları ile öğrenciler arasında 3 yıl sürecek bir yol arkadaşlığı hayata geçirilecek. Usta çırağa, Savunma Sanayii vizyonu kazandırmak için gerekli yönlendirmelerde bulunacak, ekosistemi tanıtacak, çırağın kendisini bulmasına yardımcı olacak ve sektöre hızlı bir aidiyet kazanabilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktaracak.

 

KÖK’ün “İLK”lerinden Biri Olmaya Var Mısınız?

 

KÖK, Savunma Sanayii Başkanlığı himayesi altında, Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. koordinasyonunda yürütülen, Savunma Sanayii alanında öncü firmalarımız ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Roketsan, Havelsan ve STM’nin  katkılarıyla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Programa başvurular 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü başladı ve 17 Eylül 2021 Cuma gününe kadar devam edecek. Programa kabul edilen adayların ilanının ardından, sponsor firmalar tarafından atanan 45 usta, programa kabul edilen 45 çırak ile eşleştirilecek.

 

KÖK’e başvurularınızı vizyonergenc.com adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Bilgi için: vizyonergenc.com / [email protected]


VİZYONER GENÇ KÖK PROGRAMI BAŞLIYOR!