Kategoriler:
Alt Kategoriler:

Gelişen teknolojiye paralel olarak kara, hava ve deniz kuvvetlerinin ihtiyaçları için yerli ve millî ürünler geliştiren Roketsan, özgün ve yenilikçi füzeleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere dost ve müttefik ülkelere sahada avantaj sağlayan çözümler sunuyor. Roketsan’ın satıhtan satha füze ailesinin en yeni üyelerinden olan TRG-230, yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde, ailenin diğer üyeleri gibi manevra birliklerine zamanında ve mükemmel ateş desteği sağlıyor.

Savunma sanayiinde dünyanın ilk 100 firması arasında yer alan Roketsan, yüksek teknolojiyle geliştirdiği yenilikçi füzeleriyle, Türk savunma sanayiinin gücüne güç katmaya ve dünyada ilgi uyandırmaya devam ediyor. Roketsan’ın satıhtan satha füze ailesinin en yeni üyelerinden olan TRG-230, yüksek öncelikli hedefleri yoğun ve etkili ateş altına alabilme yeteneğine sahip. Yine Roketsan üretimi olan Çok Maksatlı Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi’nden ve entegrasyon için uygun ara yüze sahip diğer platformlardan ateşlenebilen TRG-230, her türlü hava koşulunda kullanılabiliyor. Yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 20 kilometre ile 70 kilometre menzil aralığında etkili olabilen TRG-230, yalıtımlı pod içerisinde tam atım füze konfigürasyonunda atışa hazır şekilde taşınabiliyor, depolanabiliyor ve kullanılabiliyor.

Askerî liman ve havaalanları, toplanma bölgeleri (araç ve/veya personel), yüksek doğrulukta tespit edilmiş hedefler, lojistik tesisler, topçu ve hava savunma sistemleri, komuta kontrol ve haberleşme sistemleri ile mağara/sığınak gibi kapalı-yarı kapalı alanlar, TRG-230’un potansiyel hedefleri olarak sıralanıyor. Etkili ateş gücü ve farklı platformlardan fırlatılabilme özelliğine sahip olan ve çok geniş bir yelpazede yer alan potansiyel hedefleri etkisiz hale getirebilen TRG-230 Füzesi, yalnızca Türkiye’deki değil, uluslararası platformlardaki kullanıcılara da son teknoloji bir çözüm olarak öne çıkıyor.


TRG-230: YÜKSEK İSABET VE TAHRİP GÜCÜYLE TAM ZAMANINDA MÜKEMMEL ATEŞ DESTEĞİ