Kategoriler:
Alt Kategoriler:

Türkiye’nin füze ve mühimmat merkezi Roketsan, Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na milli ve özgün ürünleriyle katılıyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve SaSaD destekleriyle Konya Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen fuar, 18-20 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı, savunma sanayi sektörünün ulusal ve uluslararası lider firmalarını, bu alanda çalışan bilim insanlarını, akademisyenleri, üst düzey kamu yetkililerini, özel sektör temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor. Bu fuarda savunma sanayi sektörünün lider firmaları ile Konya’da faaliyet yürüten tedarikçi firmalar da bir araya gelerek yeni iş birlikleri için kapıları aralama fırsatı bulabilecekler.

Türkiye’nin önemli savunma sanayi merkezlerinden biri olan Konya’da gerçekleştirilecek etkinlikte Roketsan da son teknoloji ürünleri ile yer alıyor. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, Roketsan; TRLG-230 füzesini, Mini Akıllı Mühimmat Ailesi’nin üyeleri MAM-L, MAM-C ve MAM-T’yi, Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE’yi, ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’ni ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi’ni (MUFS) sergiliyor.

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, firmanın Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na katılımıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Savunma sanayimizin önemli tedarikçilerinin yer aldığı Konya’da, böyle bir fuarın gerçekleştirilmesi bizim için çok önem taşıyor. Güçlü bir ekosisteme sahip bir firma olarak biz de bu fuarda yerimizi alarak hem ürünlerimizi tanıtacağız hem de Konya’daki değerli firmalarımız ile iş birliklerimizi ele alacağız” ifadelerini kullandı.

 

Roketsan Hakkında

Ülkemizin geleceği için özgün, güvenilir ve çığır açan roket ve füze çözümlerinin lideri olmak vizyonuyla çalışmalarını devam ettiren Roketsan, Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı ile 14 Haziran 1988 tarihinde kurulmuştur.

Roketsan, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülkelere de hizmet etmek amacıyla farklı özelliklerdeki roket, füze, güdümlü mühimmat ve bunların fırlatıldığı silah sistemlerini, roket yakıtlarını, arayıcı başlıklarını, güdüm ve kontrol sistemlerini, yazılımlarını, tapalarını, harp başlıklarını, mekanik aksamlarını üretmek, bu sistemlerin kara, hava, deniz ve denizaltı platformlarına entegrasyonunu yapmak, bina, araç ve tankların korunması için balistik koruma sistemlerini üretmek, satışını gerçekleştirdiği ürünler için satış sonrası hizmetlerini vermek ve uydu fırlatma sistemleri geliştirmek çerçevesinde faaliyetlerini Ankara’da yürütmektedir.

3.600’ün üzerinde çalışanı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji ordusu olmayı hedefleyen Roketsan, 1.800’den fazla mühendis ve kendi öz kaynakları ile finanse ettiği Ar-Ge çalışmalarıyla ülkemize ve milletimize özgün tasarımlar ve ürünler geliştirmeye devam etmektedir.

 


Roketsan Konya’da