Kategoriler: Dergi, Savunma,
Alt Kategoriler: Mayıs,

Roketsan, TRG-122 Füzesi ile dünya genelindeki silahlı kuvvetler arasında popüler olan 122 mm roket sistemlerine, güdüm kabiliyeti kazandırıyor. Yüksek isabet oranı ve tahrip gücüne sahip etkili bir sistem olan TRG-122 Füzesi, kullanıcısına 18 kilometre ile 30 kilometre menzil aralığındaki yüksek öncelikli hedefler üzerinde, yoğun ve etkili ateş yaratabilme yeteneği sunuyor. Manevra birliklerine, zamanında ve mükemmel ateş desteği sağlayabilen TRG-122, yine Roketsan üretimi T-122 Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi ve Çok Maksatlı ÇNRA Sistemi ile entegrasyon için uygun arayüze sahip diğer platformlardan fırlatılabiliyor.

Mühimmatı çevresel etkilerden koruyan kanister içerisinde, tam atım füze konfigürasyonunda, atışa hazır şekilde taşınabilen, depolanabilen ve kullanılabilen TRG-122, sahip olduğu nokta vuruş hassasiyeti sayesinde, istenmeyen hasarların asgariye indirilmesini gerektiren hedeflere karşı kullanılabiliyor. TRG-122’nin potansiyel hedefleri şöyle sıralanıyor:

• Askerî liman ve havaalanları

• Toplanma bölgeleri (araç ve/veya personel)

• Yüksek doğrulukta tespit edilmiş hedefler

• Lojistik tesisler

• Topçu ve hava savunma sistemleri

• Komuta kontrol ve haberleşme sistemleri

• Mağara/sığınak gibi kapalı-yarı kapalı alanlar

Roketsan, TRG-122’nin, 122 mm roketleri bir üst seviyeye taşıdığını belirtiyor: “122 mm roketler, Roketsan’ın kuruluşundan itibaren üzerinde çalıştığı ilk silah sistemleri arasında yer alıyor. Bunların güdümlü sürümlerini geliştirmek, Roketsan yenilikçiliğinin en güzel örneklerinden biri. Etkin bir silah sistemi olan TRG-122’nin, kullanıcılarına uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde hizmet vereceğinden şüphemiz yok.”

 


ROKETSAN’DAN 122 MM ROKETLERE GÜDÜM DOPINGI: TRG-122 FÜZESI