Kategoriler:
Alt Kategoriler:

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SANAYİ KÜMESİ SAHA İSTANBUL'UN DÜZENLEDİĞİ SAHA EXPO SAVUNMA HAVACILIK VE UZAY SANAYİ FUARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

 

SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı katılım ve destekleriyle düzenlenen, Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergilendiği uluslararası bir etkinlik haline geldi.

Yüksek teknolojiye sahip ürünlerin sergilendiği SAHA EXPO’ da savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme sahip pek çok ürün ise ilk kez gün yüzüne çıkarıldı.

ASELSAN, BAYKAR, TUSAŞ (TAI VE TEİ), ROKETSAN, BMC, HAVELSAN, STM, TÜBİTAK, ASPİLSAN, İŞBİR ELEKTRİK, FNSS, ASFAT, Kale Grubu, MKEK, TAİS gibi yerli ve milli savunma sanayinin ana yüklenicileri ve yurtdışından katılacan savunma sanayinin dev firmaları ile farklı büyüklüklerdeki tedarikçileri İstanbul da SAHA ya indi.

Savunma sanayiinde milli teknolojik sistemler, SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda sergileniyor. Fuar kapsamında, sektörün nabzını tutan çeşitli paneller ve anlaşmalar içinde imza törenleri düzenleniyor.

Fuarda 480'e yakın firma geliştirdiği teknolojileri sergiliyor. SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, "Dünyanın her kıtasından 30 ülkeden 80 yabancı katılımcı var. Bunların arasında Ukrayna, Amerika, Rusya gibi ülkelerden katılımcılar da var." dedi.

Fuarda fikir sahipleri ile sektör temsilcilerinin buluşması hedefleniyor.

Burada firmaların projelerini sunabildiklerini ifade eden SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş ise, "Burada startuplar var. Mesela teknoloji projelerinin hem üniversitelerin hem startup firmaların projelerinin sunumları yapılıyor. Bunlar yatırımcılar ve sanayicilerle buluşmuş oluyor." diye konuştu.

Büyük ölçekli firmaların yanında orta ve küçük ölçekli firmalar da katılımcılar arasında.

Global Savunma Dergisinin Basın Sponsoru olduğu Saha Expo Fuarında standımıza ilgi oldukça büyüktü. Bir çok katılımcının ziyaret ettiği standımızda ağır misafirlerimizi de ağırladık. Baykar Savunma Genel Müdürü ve SAHA EXPO Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar Standımıza gelerek Genel Yayın  Yönetmenimiz Murselin Tan’dan dergimiz ile alakalı bilgiler aldılar. Dergimizin sektörde önemli bir boşluğu doldurduğunu söyleyen Selçuk Bayraktar, Böyle kaliteli bir derginin yayın hayatında olmasında memnuniyet duyduğunu da ifade ett.

 

 


GLOBAL SAVUNMA SAHA EXPO DA